Wyprawy safari

Off-road w konwencji rajdu terenowego.

Przed Hotelem krótkie szkolenie jak poruszać się bezpiecznie autem terenowym. Uczestnicy wyruszają według specjalnie przygotowanego roadbooka, który obsługuje jeden lub więcej pasażerów w aucie. Na trasie do odnalezienia są foto punkty, więc uczestnicy muszą bacznie się rozglądać po drodze za co oczywiście są również przyznawane punkty. Główną atrakcją rajdu są punkty kontrolne (PK) czyli przeszkody terenowe oraz pieczątki/taśmy do zebrania w tych miejscach. Tutaj często załogi będą musiały ze sobą współpracować ponieważ PK często są w miejscach trudno dostępnych oraz wymagających wykorzystanie zdolności terenowych auta. Na prawym fotelu z przodu (pasażer) w każdym aucie jest doświadczony instruktor, który pomoże załodze przejechać przez trudne miejsca oraz przekaże wiele cennych wskazówek. Jeśli chodzi o elementy rywalizacji to załogi mają zliczane punkty z pieczątek oraz z fotopunktów. Oceniana jest również technika prowadzenia oraz radzenia sobie w trudnych warunkach terenowych.

 

Nasze auta to profesjonalnie przygotowane samochody terenowe różnych marek: Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol, Land Rover Discovery, Mercedes G. Auta są przygotowane do poruszania się w ciężkim terenie tzn: zawieszenie lift 2-3″, opony typu Mud-terrain MT 33″, mocne zderzaki, snoorkel, bagażniki dachowe, wyciągarki w większości aut.
Do tego nasi instruktorzy to pasjonaci off-roadu, wiele razy startowali w rajdach terenowych i wyjeżdżali na wyprawy terenowe w świat o czym świadczą naklejki na autach. Po kilku godzinach świetnej zabawy i dużej dawce adrenaliny uczestnicy wracają do hotelu. Po krótkim czasie ogłoszenie wyników z trasy rajdu i rozdanie nagród.

 

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów !!!

Facebook